Czerwono, żółto ale ze zwycięstwem w Bykowie !

W niedziele o godz. 14:00 ruszyła runda wiosenna w B-Klasie. Drużyna z Poniatowic udała się na mecz z trzecim zespołem w tabeli czyli KS Byków.

Mecz mocnym uderzeniem rozpoczęli gospodarze. Już w początkowych minutach meczu po błędzie jednego z obrońców Poniatowic piłka trafiła pod nogi napastnika Bykowa, a ten pokonał bramkarza trafiając do siatki po raz pierwszy. Zawodnicy Poniatowic zaczęli atakować bramkę gospodarzy akcja za akcją, co dało oczekiwany skutek, bo po stałym fragmencie gry i błędzie bramkarza, do bramki trafił Kamil Morawski zachowując się jak rasowy napastnik, który jako jedyny poszedł do końca za akcją. Dalszy fragment gry wyrównał się z jednej jak i z drugiej strony były stwarzane sytuacje, lecz to goście zdobyli bramkę. Rafał Białas oddał silny strzał w bramkę, i drugi raz bramkarz z Bykowa nie popisał się i wypuścił piłkę z rąk, która wpadła do bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-2.

Można było się spodziewać, że od początku drugiej połowy gospodarze zaczną atakować, ale dobra postawa drużyny Poniatowic nie pozwoliła na to. Ataki Poniatowic nasilały się coraz bardziej lecz zawsze brakowało wykończenia. Na boisku pojawił się O.Makulski, co okazało się bardzo dobrą zmianą bo około 70 minuty po dobrej asyście Tabaczuka, Makluski dostawił nogę i wpakował piłkę na 1-3. Klika minut później gola pozazdrościł mu Tabaczuk. W kontrataku gościu wyszedł P.Lis i dograł piłkę do nogi Tabaczuka, a ten z ostrego kąta po rękach bramkarza wcisnął piłkę do bramki. Wynikiem 1-4 zakończył się mecz. Spotkanie było bardzo zacięte do ostatniej minuty, posypało się 7 żółtych karek i 2 czerwone. Po kontrowersjach sędziego, który pozostawił po sobie wiele do życzenia, w końcówce spotkania boisko stało się obiektem niesportowych zachowań.

Mimo wszystko Poniatowice przywożą 3 pkt. do domu i odnotowują pierwszą wygraną w rundzie wiosennej.

Na następny mecz zapraszamy wszystkich po świętach 03.04.2016 r. o Godz. 14:00 w Poniatowicach. Nasza drużyna podejmie przeciwników z Bystrego.